A 2015/2016-os tanév díjazottjai:

Cselovszki Patrik, 7.b – a nemzetközi kick-box bajnokságon Szlovákiában 1. helyezést ért el. Gratulálunk.

Kovács Alexander, 7.a – a kerületi szépíró versenyen 1. helyezést ért el.
Gratulálunk.

A Nagymező utcai Mikroszínpadon iskolánk tanulója, Jakab Alexandra, 7.a. Az országos Kamasz-panasz pályázaton különdíjas lett. Szép írása hamarosan egy kötetben jelenik meg. Gratulálunk!
/jobbról a 6./

Első kötetes: Lippai Csenge, 7.b osztályos tanulónk. Országos versíró pályázatra jelentkezett, érzékeny, egyéni hangú versével. 3. helyezést ért el, és verse egy szép kötetben meg is jelent. Jutalomkönyvet, oklevelet és remélhetőleg, nagy kedvet és biztatást kapott – a folytatáshoz.
Gratulálunk!

Harka Szilvia, 4.b a Kossuth Szövetség országos pályázatán /”Itt születtem én, ezen a tájon…”/ 2. lett, több mint 120 pályázó közül. A díjat a Magyar Tudományos Akadémia termében vette át.
/Felkészítő tanító: Dániel Gáborné/

A kerületi úszóversenyen kiváló eredményeket értek el:
1. hely: Péteri Dorka, Osváth Tamara, Harka Szilvia, Édes Virág;
2. hely: Harka Szilvia, Borovics család;
3. hely: Ordasi Dániel, Nagy Miklós, Rózsa Levente, Dobrádi Patrik, Ormai Máté;
4. hely: Palotás Dávid, Édes Virág, Borovics Szonja, Kiss Réka, Pletscher Barbara, Szabó Barbara, Kerekes Emma, Pásztor Renáta, Horváth Klaudia, Borovics Szonja, Bencze Ágota;
5. hely: Dobrádi Kira, Nagy Márk, Lukács Bence, Ordasi Dániel, Palotás Dávid;
6. hely: Péteri Dorka, Horváth Klaudia, Halász Attila, Diós Viktor, Angyal Róbert, Verbó Roland

2015. december 4-én délután, a Magyar Tudományos Akadémia Könyvtárában, ünnepélyes keretek között vehette át HARKA SZILVIA iskolánk 4.b osztályos tanulója a Kossuth Szövetség pályázatán elért ezüst fokozatát.
A téma: “Itt születtem én ezen a tájon…” Iskolád névadójának megismertetése” volt.( Bolyai János élete) Gratulálunk!
Meghívott vendégként találkoztunk Bolyai Jánossal, a matematikus dédunokájával, és híres történelmi személyek – Kossuth, Széchenyi, Pilvax – leszármazottaival.
Elismerő oklevelet kapott még két 4.b-s diákunk, Rádi Norbert – “Amire büszke vagy térségedben” (Kispest)című és Szlaby Dániel – a névadóról készített pályázatáért. Felkészítő tanár: Dániel Gáborné

Csík Angéla, 8.b a kerületi fotópályázaton emléklapot kapott, melyről a kispest.hu is beszámolt.
/Felkészítő tanár: Balázs Zoltán/

A kerületi helyesírási versenyen 1. helyezést ért el Yadak Amira, 6.b, a 7. osztályosok csoportjában 2. lett Dobos Vivien, 7.b
/Felkészítő tanárok: Kozma Kata, Tóth Csilla/

Ember Zita, 3.b, az őszi fitness kupa 3. helyezettje, gyönyörű eredmény.
/Felkészítő tanár: Maroshévizi Krisztina/

Az országos Bolyai-matematikaversenyen a 4.a csapata 1779 csapatból a 14. lett. Nagyszerű teljesítmény, gratulálunk.
/Felkészítő tanító: Karácsonyné Kiss Mária/

A kerületi úszóversenyen iskolánk 3. helyezést ért el. Köszönjük a 45 ügyes részvevőnek a helytállást!
/Jatzkó Tamás, Györkő Szilárd, Polgár István, Tóthné Borján Ágnes/

A Deák 17 Gyermek és Ifjúsági Művészeti Galéria rajzkiállításán Csík Angéla, 8.b alkotását megjutalmazták. Gratulálunk.

Áprily Lajos vers- és prózamondó versenyen Visegrádon.

2. helyezett: Elges István
2. helyezett: Tóth Antónia
Különdíj: Braun Richárd

A dél-pesti körzeti Bolyai- matematikaversenyen 1. helyezést ért el a 4.a osztály 4 fős csapata: Lukász Kamilla, Csisnier Botond, Elges Gergő, Horninger Vilmos
Felkészítő tanító: Karácsonyné Kiss Mária